Marmaris & Hisarönü

Yeşil ve mavinin her tonunu içeren harika bir rota sizi bekliyor!

Bu turda yemyeşil Marmaris‘den çıkarak masmavi Hisarönü körfezinde Selimiye‘ye kadar muhteşem koylara uğrayarak, tarih ve doğanın iç içe girdiği yerleri geziyor ve Marmaris’e geri dönüyoruz.

ROTAMIZ

7 gün boyunca yaklaşık 110 deniz mili sürecek bu gezimizin programı aşağıdaki gibi olacaktır. Tabi ki hava durumu, deniz şartları ve sizin tercihlerinize göre ufak tefek değişiklikler yapabiliriz.

1.GÜN (CUMARTESİ)

Cumartesi öğlenden sonra tekneye giriş yapan misafirlerimize tekne hakkında teknik brifing verilecek, teknede yaşamın temel şartları anlatılacak ve daha sonra tam pansiyon hizmet tercih etmediyseniz marinadaki marketten yiyecek-içecek alışverişinizi yapıp tekneye yerleştireceğiz. Akşam 17:00 gibi hareket ile 2 saatlik mesafedeki Çiftlik koyuna gideceğiz. Bu güzel koy, çevresindeki dağlar ve girişindeki ada ile özel bir yer.

2.GÜN (PAZAR)

Sabah erken kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz. Meltemin sertleştiği öğle saatlerine kalmamak için erkenden yola çıkıyor ve kısa molalarla yol alarak Serçe limanına ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yedikten ve bol bol denize girdikten sonra demir alıyor ve geceyi geçirmek üzere yarım saatlik mesafedeki Bozukkale koyuna giriyoruz. Geceyi antik Loryma kentinin kalıntılarının olduğu bu koyda geçireceğiz. İsteyen misafirlerimiz Loryma kalıntılarının bulunduğu tepeye yürüyüş yapıp manzaranın tadını çıkarabilirler.

3.GÜN (PAZARTESİ)

Sabah kahvaltı keyfimizi yaptıktan sonra yola çıkıyor ve gün boyu Bozburun çevresindeki masmavi koylarda denize giriyoruz. Akşama doğru bir saatlik bir seyirle Dirsekbükü’ne ulaşıyoruz. Dirsekbükü denizi ve atmosferi ile bölgenin en sevilen koylarından biri. Geceyi burada geçiriyoruz.

4.GÜN (SALI)

Dirsekbükü’nden ayrılmak zor. Bu yüzden kahvaltı keyfimizi uzun tutuyor ve bol bol yüzüyoruz. Öğleden sonraya kalmadan hareket ediyor ve yüzme molaları ile günü farklı koylarda geçiriyor ve akşam saatlerinde Selimiye’ye varıyoruz. Geceyi Marmaris’in en sevilen koylarından biri olan ve bu yüzden çok hızlı büyüyen Selimiye’de geçiriyoruz. Dilerseniz birbirinden ünlü balık restoranlarında yemeğinizi yiyebilir, dilerseniz de yemeği teknede yiyerek akşam yürüyüşü ile bu şirin kasabanın keyfini çıkarabilirsiniz.

5.GÜN (ÇARŞAMBA)

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Selimiye‘den ayrılıyor ve yeniden bizi bekleyen mavi koylara doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız bir saat mesafedeki Bencik koyu. Fransız Riviera’sını andıran bu koyda biraz vakit geçiriyor ve denize kadar inen ağaçlarla bezeli atmosferinin keyfini çıkarıyoruz. Öğlen yemeğimizi yedikten sonra yeniden yola düşüyoruz. Rotamız Bozburun kasabası. Geceyi Marmaris’in en batısında yer alan bu şirin kasabada geçireceğiz.

6.GÜN (PERŞEMBE)

Kahvaltıdan sonra Bozburun‘dan ayrılıyor ve gün boyu çevredeki güzel koyların tadını çıkarıyoruz. Bugün yelken günümüz! Öğleden sonra meltemle birlikte yelkenlerimizi açıyor ve gün boyu yelken yapmanın keyfini çıkararak hava kararmadan Kadırga koyuna demirliyoruz. Geceyi bu ıssız ama tertemiz koyda geçireceğiz.

7.GÜN (CUMA)

Bugün gezimizin son günü ama daha görülecek koylar var. Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz yakında bulunan Korsan mağarasının tadını çıkarabilirler. Sonrasında hareket ediyor ve Marmaris körfezinin koylarını ziyaret ederek akşam 17:00 civarı marinaya giriş yapacağız.

Bu gece Marmaris gece hayatının keyfini çıkartabilir ve ertesi gün sabah 09:00’a kadar teknemizde kalabilirsiniz.

GEÇMİŞ TURLARIMIZDAN KARELER…

Related Posts