Yelkenli Gezi Yatçılığı – TUYEP YY2

Yelkenli Gezi Yatçılığı - TUYEP YY2

Teknede yaşamı deneyimlediniz, temel bilgileri aldınız ve ilerletmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Bu eğitim ile bir yelkenli yatın tüm seyir donanımının kullanımı, denizcilik yasaları, temel arızalar, seyir kuralları, harita kullanımı, temel acil durum prosedürleri ve denizdeki sosyal yaşam gibi tüm temel bilgi ve becerilere sahip olacaksınız. 

Bu seviyenin öğrenme hedefi, sizi bir tekne ve yolcularının sorumluluğunu alabilecek seviyeyeye ulaştırabilmek. Bunun için hafta boyunca oyunlar, egzersizler ve simülasyonlar yardımıyla sizleri başınıza gelebilecek durumlara hazırlıyoruz.

Eğitim programının ardından gireceğiniz sınavda başarılı (100 üzerinden 60 puan) olduğunuzda World Sailing tarafından tanınan Türkiye Yelken Federasyonu onaylı sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Üstelik eğitiminizi Fethiye Körfezi’nde Göcek’in muhteşem koylarında alacacaksınız.

Yelkenli Gezi Yatçılığı - Tuyep YY2

Eğitime Dair Temel Bilgiler

İçerik
Lokasyon
Yöntem
Kişi Sayısı
Katılım Şartı

Motor türlerinin tanıtımı

Demir çeşitleri ve demirleme uygulaması

Türkiye denizcilik yasaları

Tekne ve arma bakımının yapılması

Tekne arızalarının giderilmesi

Giysi ve güvenlik gereçleri kullanımı

Seyir kurallarının tanıtımı, tehlike durumlarındaki uygulamalar

Ekip arkadaşları ile işbirliği

Hava tahminlerini değerlendirme

Cephe sistemleri ve sislerin etkileri

Barometreyi doğru kullanma

Navigasyon ve harita uygulamaları

Gelgit ve akıntılarını tanıma, gelgit eğrilerini kullanabilme

Yelkenli yatın seyire hazırlanması

Motor seyri sırasında yerine getirilen uygulamalar

Yelkenle seyri sırasında gerçekleştirilen uygulamalar

Teknede kullanılan bağlar

Denizde centilmenlik kuralları

Deniz yaşamı

Tekne ve deniz kirliliğinin önlenmesi

Eğitimlerimizin hem teorik hem pratik tüm dersleri tam donanımlı 2, 3 veya 4 kamaralı modern yelkenli teknelerle Fethiye Körfezinde Göcek Koy ve Adaları bölgesinde yapılmaktadır. Çıkış limanı tercihe göre Göcek veya Fethiye olabilir.

36 saatlik program tatilinizi de yaşayabileceğiniz şekilde 6 günde YAŞAYARAK ÖĞRENME yöntemleriyle uygulanıyor. Teorik ve pratik tüm konular tekne üzerinde kursiyerlere uygulatılarak tekrar ediliyor.

En çok 5 kişinin katılacağı eğitimde kursiyerler teknelerde çift kişilik kamaraları diğer katılımcılar ile paylaşırlar. Yaz sezonunda hava sıcaklığı uygun olduğundan dışarıda da yatılabilir. Teknedeki yeme içme işleri ortaklaşa yapılır.

Bu programa katılabilmek için Yelkenli Yatçılığın Temelleri (YY1) ve İlk Yardım ve Amatör Denizciler için Can Kurtarma ve Denizde Sağ Kalma kurslarını başarı ile tamamlamış olmak ve Amatör Denizci Belgesi (ADB) sahip olmak gerekiyor.

Geçmiş Eğitimlerden Kareler

Tanışmaya Ne Dersiniz?

Mavi sularda buluşmadan önce eğitimlerle alakalı aklınıza takılan ne varsa sorabilir, tatilinizi ve eğitiminizi şimdiden planlayabilirsiniz! Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz! :)